česky english deutsch по русски
jazyk ČZ a.s. Praha (Strakonice)
autodíly,turbodmychadla,manipulační technika,desta,slévarna,litina,hliník,strojírna,vysokozdvižné vozíky,řetězy,nástrojárna,nástroje,formy,obráběcí stroje,gastro,kalírna

Maximální/minimální rozměry a hmotnosti odlitků:

Slévárna vyrábí velké série odlitků na semi-automatické odlévací lince. Rozměry odlitků, včetně vtokové a nálitkové soustavy (úplná forma) jsou dány maximálními zakládacími rozměry formy, které jsou 400x300x150 mm. Doporučená maximální hmotnost je 10 kg.

Oblast použití odlitků:

Základem výrobního programu pro slévárnu litin jsou odlitky žebrovaných válců pro spalovací motory a kompresory, vložek válců, odlitky turbinových a ložiskových skříní turbodmychadel, skříně diferenciálu a podobně.

Výroba modelů:

Konstrukci a výrobu celokovových modelových zařízení a jaderníků zajišťuje divize Slévárna litiny společně s divizí Nástrojárna ČZ a.s., případně v kooperaci s externími dodavateli.

Zvláštní služby, systém řízení jakosti:

Po dohodě se zákazníkem je možno zajistit obrábění odlitků v kooperaci s ostatními divizemi ČZ a.s., případně s externími dodavateli. Provádíme žíhání litinových odlitků. Podle požadavků zákazníka se na odlitky vystavují atesty (hromadné, nebo pro jednotlivé dodávky). Pro kontrolu a hodnocení vstupních surovin, výrobních procesů a odlitků je využíváno moderní zařízení pískové, chemické a metalografické laboratoře. K vybavení laboratoří patří např. spektrometr DV4 od firmy BAIRD, rychloanalyzátor uhlíku a síry firmy LECO, metalografické mikroskopy, tvrdoměry a další.

Slévárna má zaveden a certifikován systém řízení jakosti dle normy ISO 9001:2000 a VDA 6.1.

cs en de ru 

autodíly turbodmychadla manipulační technika desta slévarna litina hliník strojírna vysokozdvižné vozíky řetězy nástrojárna nástroje formy obráběcí stroje gastro kalírna rehabilitace autodíly turbodmychadla manipulační technika desta slévarna litina hliník strojírna vysokozdvižné vozíky řetězy nástrojárna nástroje formy obráběcí stroje gastro kalírna rehabilitace