česky english deutsch по русски
jazyk ČZ a.s. Praha (Strakonice)

Historie výroby forem a nářadí v ČZ a.s. sahá až do samého založení společnosti v roce 1919. Díky této dlouhodobé tradici sloužila nástrojařská produkce postupně pro výrobu zbraní, jízdních kol, motocyklů, řetězů a různá odvětví automobilového průmyslu jako jsou například formy na skříně převodovek a turbodmychadla.

Divize Nástrojárna má v současné době 8000 m2 výrobní plochy, moderní počítačové a strojní vybavení, mimo jiné vysoce produkční kalící linku a dlouholeté profesní zkušenosti. Maximální rozměry vyráběných nástrojů jsou 1800 x 2000 x 1100 mm a hmotnost 25 tun.

V případě zájmu zákazníka zajišťujeme následný servis nástroje po celou dobu jeho životnosti.

Vedle automobilového průmyslu jsou zákazníci stále častěji z nábytkářského, spotřebního a elektrotechnického průmyslu. Hlavním cílem je spokojenost zákazníka, neustálá modernizace a zdokonalování výrobních technologií.


ČZ a.s. divize Nástrojárna je držitelem certifikátu systému řízení jakosti dle ISO 9001.
Výrobní program divize Nástrojárna:

Konstrukce a výroba tlakových forem na hliník a zinek, vstřikovacích formem na plasty, modelových zařízení a jaderníků, přípravků pro upínání, měření a obrábění, speciálních měřidel, speciálního řezného nářadí, tvářecích nástrojů na plech


cs en de ru 

ČZ a.s. divize NÁSTROJÁRNA nástrojárna formy nástroje nářadí kalení nitridování přípravky vstřikovací formy vrtáky výstružníky závitníky záhlubníky vyvrtávací tyče měřidla kalibry nástrojárna formy nástroje nářadí kalení nitridování přípravky vstřikovací formy vrtáky výstružníky závitníky záhlubníky vyvrtávací tyče měřidla kalibry