česky english deutsch по русски
jazyk ČZ a.s. Praha (Strakonice)
Your turbocharger specialist for commercial diesel engines         -         High Level of Efficiency         -         Own design and R&D         -         Flexible & Dynamic Solutions turbodmychadla
O násProduktyVývojKe staženíDealeřiKontakt
 • Průběžné zlepšování aerodynamických vlastností kompresorů
  výřez
  Naši inženýři neustále pracují na zdokonalování aerodynamických vlastností kompresorů a jejich optimálním naladění.

 • Titanové dmychadlové kolo
  titan
  Současný trend výroby komerčních dieslových motorů („downsizing“) zvyšuje mimo jiné požadavky na životnost a pevnost použitých materiálů. Při extrémních cyklických zátěžích některých aplikací je životnost turbodmychadla omezena dmychadlovým kolem z hliníkové slitiny. Řešením je v tomto případě použití dmychadlového kola z titanové slitiny. Obvodová rychlost takového kola dosahuje rychlosti až 600 m/s, vyznačuje se vysokou pevností a bezpečností, dosahuje vyšších stlačení.

 • Od 3D modelu k funkčního prototypu metodou „Rapid Prototyping“

  Abychom flexibilně reagovali na rostoucí požadavky našich zákazníků na představení konkrétních řešení ve velmi krátkém čase, začínáme využívat metody „rapid prototyping“, v rámci prototypování dmychadlových a turbínových skříní.

 • LCF

  Problematikou cyklické únavy materiálu a únavovými lomy se zabýváme dlouhodobě i ve spolupráci s předními českými vědeckými pracovníky z oboru fraktografie. V roce 2014 jsme vybudovali novou dlouhodobou zkušebnu mimo jiné pro testování, resp. simulaci cyklické zátěže turbodmychadla. Výsledky jsou pak promítnuty do dalšího vývoje a rozvoje výrobního procesu.

 • Lopatkový difuzor
  difuzor
  Lopatkový difuzor je set stacionárních lopatek, které obklopují oběžné kolo, jehož principem je zkrácení proudnic v difuzoru, čímž je dosaženo zlepšení účinnosti až o 4%. Je vhodný pro motory s úzkou pracovní charakteristikou (např. generátory).


cs en de ru 

ČZ a.s. divize TURBO turbo turbodmychadlo turbodmychadla slévárna hliník litina konstrukce technologie desta turbíny turbína obrábění automaty turbo turbodmychadlo turbodmychadla slévárna hliník litina konstrukce technologie desta turbíny turbína obrábění automaty